آموزش تصویری ایجاد یک وبلاگ در بلاگفا

به راحتی برای خود در بلاگفا وبلاگ درست کنید!

قسمت ششم(صفحات جداگانه)


صفحات جداگانه از دیگر امکانات وبلاگ هستند که شما می توانید از ان استفاده کنید.به طور مثال من تمایل دارم که یک گالری عکس یا فتو بلاگ در وبلاگم به راه بیاندازم برای این منظور می توانم از صفحات جداگانه استفاده کنم.

صفحات جداگانه را می توان در بخش پیوندهای روزانه لینک کرد و یا این که به صورت دستی به ان ها در قالب وبلاگ  لینک داد.

نکته مورد نظر در مورد صفحات جداگانه این است که این صفحات فاقد امکانات دیگر وبلاگ از قبیل ارشیو زمانی و موضوعی، پیوندهای وبلاگ، پیوندهای روزانه، امکان نظردهی و .... می باشند.

از دو راه می توان صفحات جداگانه را ایجاد کرد.

1.ایجاد صفحه ی جدید در قالب وبلاگ: با انتخاب این گزینه محتوای پست شما در قالبی به شکل قالب اصلی وبلاگ به نمایش در خواهد امد.

2.ایجاد صفحه ی جدید با ویرایش کامل کدها: اگر شما دوست داشته باشید که صفحه ی موردنظر در قالبی مجزا از قالب اصلی به نمایش دراید،باید از طریق این روش عمل نمایید.

 بر روی "ایجاد صفحه ی جدید در قالب وبلاگ" کلیک کنید،در قسمت "عنوان مطلب" باید نام مطلب خود را وارد کنید.و در قسمت "ادرس صفحه" ادرسی را که مایل هستید وارد می کنید.این ادرس فقط می تواند شامل حروف انگیلیسی و اعداد باشد و به شکل زیر وارد می گردد:

بعد از انجام این امور بر روی گزینه ی "ثبت اطلاعات صفحه و بازسازی وبلاگ" کلیک کنید.

زمانی که تمایل به داشتن قالبی مجزا از قالب وبلاگ داشته باشید از گزینه ی دوم استفاده کنید،که بعد از اموختن "ویرایش قالب" اصلی وبلاگ،متوجه خواهید شد که چگونه قالب های جداگانه را نیز ویرایش کنید.

البته در قسمت "ویرایش قالب" هم می توان قالب صفحات جداگانه را تغییر داد که در مراحل بعدی ان را بررسی خواهیم کرد. نگاشته شده توسط وبلاگ نویس  | 

 
تعداد کل صفحات :15

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ...